Haber

Adil Can Atay davasında bilirkişi raporu hazırlandı

Eşi Polen Atay’ı bornoz kemeriyle öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla yargılanan işadamı Adil Can Atay hakkında bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda, olayın intihar olup olmadığı konusunda tıbbi ayrım yapılamadığı, kapı kanadında sürtünmeden dolayı deformasyon olduğu belirtildi.

Eşi yüksek mimar Polen Atay’ı bornoz kemeriyle öldürmeye çalıştığı iddiasıyla yargılanan işadamı Adil Can Atay’ın ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Adil Can Atay ve partinin avukatları hazır bulundu. Duruşmaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

İntihar olup olmadığı konusunda tıbbi bir ayrım yapılamayacağı belirtildi.

Bilirkişi raporunun mahkemeye ulaştığı belirtildi. Bilirkişi raporunda, bornoz kemeri ve olayın meydana geldiği oda kapısına ilişkin ölçümlerin yapıldığı, boynun ön kısmındaki açıklığın intihar amaçlı bir hareket sonucu olup olmadığı konusunda tıbbi ayrım yapılamadığı belirtildi. olup olmadığını ve kapı kanadında sürtünmeden dolayı deformasyon oluştuğunu. Duruşmada müşteki avukatları rapora ilişkin açıklama yapmak için mahkemeden süre talep etti. Ayrıca raporun yok sayıldığını, eski fotoğrafların sanki olay günüymüş gibi rapora dahil edildiğini, bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep ettiklerini söyledi.

“Şu ana kadar bana karşı bir şey çıkmadı.”

Sanık Adil Can Atay ise savunmasında delillerin açık olduğunu belirterek, “Şu ana kadar aleyhime bir şey bulunamadı. Karşı taraf haksız menfaat elde etmeye, kazanç sağlamaya çalışmak istiyor.” Sanık avukatları, bilirkişi raporunun savunmalarını desteklediğini ve haklı olduklarını kanıtladığını söyledi.

Duruşma ertelendi

Ara kararını açıklayan mahkeme, davacı avukatlarına bilirkişi raporuna karşı ifade vermeleri için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi. – İSTANBUL

haberkiziltepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu